Sophos Intercept X Advanced Protection (Antivirüs, Antispy, Crypto Blocker) Ankara Bayisi

Kötü amaçlı yazılımlar belli amaçlara hizmet etmesi için programlanmış yazılımlardır. Bu yazılımların çeşitli türleri mevcuttur. İnternet dünyasında herhangi bir bağlantı altında gizlenmiş olabilirler. Milyonlarca kişi internet üzerinden bir şeyler indirmektedir. Kötü amaçlı yazılımlar indirilen bu belgelerde saklanmış olabilirler. Kötü amaçlı yazılımları kimin neden yazdığı çok önemlidir. Fidye amaçlı veya hırsızlık amaçlı yazılmış yazılımlar olabilir. Bu kötü amaçlı yazılımlar halk arasında virüs olarak bilinmektedir. Virüsler her türlü yolla bilgisayarınıza sızabilir. Aylar boyunca siz fark etmenden bilgisayarınızda kalabilir ve bilgi kopyalayabilirler. Kötü amaçlı yazılımların yarattığı güvenlik tehditlerine cevap olarak güvenlik duvarları kurulmuştur.

Güvenlik Duvarları Hakkında

Her an bilgisayarınıza sızabilecek virüsler için hazırlıklı olmalısınız. Milyonlarca kullanıcının bilgisayarı bu virüs sızıntılarına karşı hazırlıksız yakalanmaktadır. Bu yüzden bilgisayar kullanıcılarının başları derde girmektedir. Çeşitli amaçlarla hazırlanmış bu virüsler internet dünyasının çeşitli noktalarında olabilir. Ayrıca bilgisayarınıza bağladığınız bir cihaz veya harici disk üzerinden de bulaşabilirler. Kötü amaçlı yazılımlar özel belgelerinizi sizin izniniz haricinde görüntüleyebilir ve başka bir noktaya kopyalayabilirler. Uzaktan bilgisayarınıza erişebilen bir kullanıcı tüm özel bilgilerinizi okuyabilir. Sosyal medya hesaplarınızdan kart şifrelerinize kadar özel kalması gereken her bilgiye erişebilir. Daha sonrasında bu bilgileri sizin aleyhinizde kullanabilir. Özel belgeleri ele geçirildiği için birçok insan bu siber dolandırıcılara fidye ödemek zorunda kalmaktadır.

Sophos ve Kötü Amaçlı Yazılımlar

Kötü amaçlı yazılımlar sadece özel belgelerinizi çalmakla kalmaz. Ayrıca bilgisayarınıza kalıcı hasarlar verebilir. Bilgisayarınızın zamanla yavaşlıyor ya da donuyor olmasının sebebi bu kötü amaçlı yazılımlar olabilir. Çünkü bu virüsler siz farkında olmadan bilgisayarınızın arka planından çalışarak işlemcinizi yormaktadır. Bu kötü amaçlı yazılımlara karşı bir önlem almak istiyorsanız Sophos firewall hizmeti sizin işinizi görebilir. Sophos firması kötü amaçlı yazılımlara ve siber saldırılara karşı güvenlik duvarları sunan bir şirkettir. Bu şirketin tüm hizmetlerini web sitesi üzerinden inceleyebilirsiniz. Kişisel bilgisayarınız veya şirket bilgisayarları için ayrı hazırlanmış güvenlik paketleri bulunmaktadır. Bu paketlerden ücretsiz olarak bir süreliğine faydalanabilirsiniz. Sophos firewall bilgisayarınıza sızmaya çalışan tüm virüsleri anında yok edecektir. Yüzde yüz müşteri memnuniyet sağlamaktadır.

Kötü Amaçlı Yazılımlar İçin Antivürüs

Bilgisayarlarınızda varlığından haberdar olmadığınız güvenlik açıkları vardır. Sophos güvenlik duvarı bu açıkları onarır. Kötü amaçlı yazılımların bilgisayarına sızmasını engelleyerek verilerinizi korur. Şirketinize ait özel verilerde bilgisayarlarda depolanır. Bir siber suçlu bu verilere erişmek ve bu verilerle sizi tehdit etmek için virüsleri kullanabilir. Bunu engelleyebilmek için güvenlik duvarı gibi bir hizmete ihtiyacınız vardır. Birçok insanın kullanmış olduğu antivürs programı inanılanın aksine sizi korumaz. Virüsler zamanla değişerek daha güçlü saldırılar yapabilecek hale gelmiştir. Bu yüzden bu şirket yapay zekâ destekli güvenlik yazılımlarını kurmuştur. Bu sayede herhangi bir amaca yönelik üretilmiş virüsler için tedirgin olmanıza gerek kalmaz.