Eğitim Kurumları

Güvence Altında Tasarlanmış Bir Güvenlik Duvarı

Eğitim Kurumları

Güvence Altında Tasarlanmış Bir Güvenlik Duvarı

XG Güvenlik Duvarı, üniversitelere, yüksek öğrenime, K-12’ye ve ilk veya orta eğitim kurumlarına önemli zorlukların üstesinden gelmek için tasarlanmış özellikler içerir:

  • Güçlü web filtreleme politikası. CIPA uyumluluğu için yerleşik politikalar ve Güvenli Arama ve YouTube kontrolü için eğitime özgü diğer özellikler.
  • Çocuk güvenliği ve uyumu. Yerleşik politika ayarlarımıza ve çevrimiçi etkinliği izlemek için önemli özelliklere hızlı uyum.
  • Bağlama duyarlı anahtar kelime filtreleme. Gerçek bir sorun haline gelmeden önce siber zorbalık gibi sorunlu davranışları belirleyin.
  • En yüksek riskli kullanıcılarla ilgili bilgiler. Riskli çevrimiçi davranışı olan kullanıcıları tanımlayın, böylece uygun işlemleri yapabilirsiniz.
  • Chromebook Desteği. Her platformda tam kullanıcı tabanlı politika ve raporlamayı etkinleştirmek için kapsamlı kullanıcı kimlik doğrulama seçeneklerimize ekleyin.
  • Tehditlere karşı en yüksek koruma. Kötü amaçlı yazılım salgınlarını temizlemek veya fidye yazılımından kurtarmak için zaman kaybetmediğinizden emin olun.

Güçlü Web Filtreleme Politikası

XG Güvenlik Duvarı güçlü ve sezgisel bir web politikası modeli sağlar. Normalde bunu sadece birçok kez daha pahalı olan özel kurumsal web filtreleme ürünlerinde bulabilirsiniz. Birden çok kullanıcı ve grup tabanlı özel ilkenin yönetilmesini kolaylaştırır. Ve XG Güvenlik Duvarı, her kullanıcının sörf alışkanlıklarını ve etkinliğini gelişmiş tehdit tetikleyicileri ve geçmişiyle ilişkilendirir. Bu, riskli çevrimiçi davranış gösterenleri tanımlar.

Çocuk Güvenliği ve Uyumluluğu

XG Güvenlik Duvarı, kuruluşların yerel düzenlemelere hızlı ve kolay bir şekilde uymalarına yardımcı olmak için yerleşik özellikler ve politika ayarları sağlar. XG Güvenlik Duvarı, CIPA için yerleşik politikalar ve “Okullar için Uygun Değil” gibi önceden tanımlanmış etkinlikler içerir. Çevrimiçi ortamda çocuk güvenliğini sağlamak için Güvenli Arama, YouTube kısıtlamaları ve Anahtar Kelime Filtreleme gibi özelliklere de erişeceksiniz.

Bağlama Duyarlı Anahtar Kelime Filtreleme

XG Güvenlik Duvarı ile sorunlu davranışı erkenden belirleyebilirsiniz. XG Güvenlik Duvarı, zorbalık, radikalleşme veya kendine zarar verme ile ilgili anahtar kelime listelerine ilişkin politikaları günlüğe kaydedebilir, izleyebilir ve hatta uygulayabilir (örneğin). Risk altındaki kullanıcıları tanımlamak ve etkinlikleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için raporlar planlayabilirsiniz. Bu, ne ve nerede yayınladıklarını veya hangi siteleri ziyaret ettiklerini içerir.

Riskli Kullanıcıları Belirleyin

Benzersiz Özellikleri ile Başka Bir Yere Getiremezsiniz

XG Güvenlik Duvarı, en son riskli kullanıcılarınızı en son web etkinliğine, tehdit ve bulaşma geçmişine göre belirlemenize yardımcı olur. Bir kullanıcının risk puanı, kasıtsız eylemlerin bir göstergesi olabilir. Bunun nedeni, güvenlik bilincinin olmaması veya hileli veya ihmalkar bir kullanıcının işareti olabilir.

XG Güvenlik Duvarı, herhangi bir güvenlik duvarında bulunan en kapsamlı kullanıcı kimlik doğrulama seçeneklerini sunar. Buna Active Directory entegrasyonu ve Chromebook desteği de dahildir. Kullanıcı kimliğini tamamen şeffaf ve sorunsuz hale getiren benzersiz Senkronize Kullanıcı Kimliği çözümümüzü de içerir.

Tünel Açma ve Kaçınma Uygulamalarını Belirleme

XG Güvenlik Duvarı’nın Senkronize Güvenlik Uç Noktası Entegrasyonu, ağınızda çalışan tüm bilinmeyen, kaçınma ve özel uygulamaları tanımlar. Psiphon gibi haydut uygulamaları kolayca tanımlayabilir ve engelleyebilirsiniz.

Nasıl çalışır:

  1. Ağda kimliği belirsiz uygulama trafiği olduğunda Senkronize Uygulama Kontrolü etkinleştirilir
  2. Intercept X, Security Heartbeat TM aracılığıyla uygulama yolunu ve yürütülebilir dosyayı XG güvenlik duvarıyla paylaşıyor
  3. XG Güvenlik Duvarı yeni uygulamayı otomatik olarak sınıflandırır ve kategorisini istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz
  4. Yeni uygulama artık engelleme, kısma veya öncelik verme politikası ile kontrol edilebilir

Ağ Korumanızı Otomatik Pilot’a Alın

XG Güvenlik Duvarı, Sophos Central ve Intercept X ile gerçek zamanlı olarak entegre olan dünyanın en iyi siber güvenlik sisteminin bir parçasıdır.

Sağlığı İzleme ve Tehditleri Belirleme

XG Güvenlik Duvarı ve Intercept X, Health Heartbeat ™ üzerinden sağlık bilgilerini sürekli olarak paylaşmak için birlikte çalışır. Bu, ağınızın durumunu izler ve bir olay olup olmadığını anında size bildirir.

Otomatik Tehdit Yalıtımı

XG Güvenlik Duvarı veya X Durdurma bir tehdit belirlediğinde, otomatik bir yanıt sağlamak için birlikte çalışırlar. Dinamik güvenlik duvarı kuralları ve yanal hareket koruması, yayılma, bilgisayar korsanlığı iletişimi ve veri kaybını önlemek için güvenliği ihlal edilmiş bir ana bilgisayarı yalıtır.

% 100 Uygulama Görünürlüğü

Intercept X, ağa bağlı uygulama bilgilerini XG Güvenlik Duvarı ile sürekli olarak paylaşmaktadır. Birlikte, istenmeyen uygulamaları engellerken önemli iş uygulamalarınızın SD-WAN yönlendirmesini tanımlar, kontrol eder ve sağlarlar.

Bir dakikadan daha kısa sürede bir Sophos demosu başlatın.

Çözümlerimizin taahhüt olmadan tam bir ortamda nasıl çalıştığını tam olarak görün.

Bilgi Almak İçin Şimdi Arayın!