Klog Server Nedir?

Bilgisayarların gelişmesi ve daha çok insan tarafından kullanılmasıyla beraber güvenliği azalmıştır. Bugün en önemsiz işlerden en önemli işlere kadar her şey bilgisayar ortamında yapılmaktadır. Bu yüzden siber dolandırıcılar için bilgisayarlar yeni hedeflerdir.

Siber suçlar için hazırlanmış kötü amaçlı yazılımlar ile bilgisayarınıza erişmeye çalışırlar. Bilgisayarınız da gelişmiş bir güvenlik duvarı yokta bunu kolayca yapabilirler. İnternet üzerinde gezinirken tıkladığınız herhangi bir bağlantı üzerinden bilgisayarınıza kötü yazılımlar bulaşabilir. Bu yazılımlar bilgisayarınıza sızarken veya arka planda çalışırken asla fark edilmezler.

Sophos Güvenlik Duvarı Hakkında

Kötü amaçlı yazılımları bilgisayar kullanıcıları fark edemezler. Fakat Sophos firewall gibi yapay zekâ destekli kaliteli bir güvenlik yazılımı sayesinde korunabilirsiniz. Bu güvenlik yazılımı bilgisayara giren her türlü belgeyi denetler.

Kötü amaçlı yazılımları bulduğu anda yok edere ve sizi bilgilendirir. Güvenlik duvarını denemeye başladığınız da çok fazla tehdit aldığınızı görmüş olacaksınız. Kötü amaçlı yazılımların bilgisayarınıza nereden bulaşabileceği belli olmaz. Sadece internet üzerinden değil ayrıca bilgisayara taktığını harici diskler üzerinden de bulaşabilirler. Sophos firewall ile tüm yazılım ve donanım aygıtlarınızı test edebilir ve güvenlik açığı var mı diye bakabilirsiniz.

Güvenlik Açıklarına Karşı Yazılımlar

Kötü amaçlar bilgisayarınızdaki güvenlik zafiyetlerini kullanarak erişim sağlarlar. Bilgisayarınıza ne zaman sızacağı ve çalışacağı asla belli olmaz. Çeşitli amaçlar için üretilmiş olabilirler. Sophos şirketinin sunduğu güvenlik yazılımı ile bu açıkları tespit edebilirsiniz. Güvenlik açıklarınızı bu yazılımın sağladığı hizmetle kapatabilir ve daha güvende olursunuz. Sophos güvenlik hizmetlerini web sitesi üzerinden inceleyebilirsiniz. Çeşitli hizmetler mevcuttur. Bulut koruma ya da iş veya ev bilgisayarlarınız için ayrı hizmetler bulunmaktadır. Kendinize uygun bir tane seçtiyseniz ücretsiz deneme fırsatından faydalanabilirsiniz. Eğer memnun kaldıysanız hizmeti uygun fiyata satın alabilirsiniz.

Klog Server Hakkında

Klog server ismi son zamanlarda daha çok duyulmaktadır. Birçok kullanıcı ne olduğu bilmemektedir. klog server zaman damga hizmeti sağlayan bir Syslog sunucusudur. Tüm platformlara uygun bir sanal makine hizmetidir. Kullandığınız güvenlik yazılımlarıyla, güvenlik duvarıyla ya da sunucularla birlikte çalışır. Klog server aldığı tüm logları ve hataları elektronik imzayla imzalar ve depolar. Klog server hakkında onlarca yazı yazılmıştır. Bu yazıları okuyarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Sophos Güvenlik Yazılımları

Sophos her türden bilgisayar kullanıcına uygun olarak bir güvenlik duvarı üretmektedir. Sağladığı tüm hizmetler kullananlar tarafından tam puan almıştır. Güvenlik hizmetlerinin tamamını görmek istiyorsanız web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. Kötü amaçlı yazılımlar zamanla daha da kuvvetli olmaktadır.

Buna oranla güvenlik duvarınız da gelişmiş olmalıdır. Eski ve kalitesiz güvenlik duvarları bu kötü yazılımlara karşı çaresiz kalacaktır. Sophos son teknoloji ve yapay zekâ destekli güvenlik duvarını hizmetinize sunar. Bu sayede kötü amaçlı yazılımların sızabileceği güvenlik açıklarını kapatabilirsiniz. Eğer bilgisayarınızda daha önceden sızmış yazılımlar varsa bunları bulabilir ve yok edebilirsiniz.