Özel ve şirket bilgisayarlarının virüslerden korunması yeterli değildir. Kötü amaçlı bir çok yazılım bulunmaktadır. Bunlardan en önlenemez olanı fidye programlarıdır. İntercept x endpoint kötü amaçlı tüm istismarlara karşı tam koruma sağlayan bir yazılımdır.

Fidye Yazılım Nedir?

Virüs programları tarafından algılanmadan bilgisayara sızmayı başarabilen yazılımlardır. Bir e-posta ya da bir bağlantı ile kolayca sızarlar. Fidye yazılımcılar dosya ve resimleri şifreleyerek karşılığında para sızdırmak isterler. Kişisel bilgisayarlarda resim dosyaları, belgeler ve tüm dosyalar şifre altına alınır. Ulaşımınız engellenir. Fakat fidyeciler sizin resim ve dosyalarınıza erişmektedir. Bunları size karşı kullanmak üzere tehdit oluştururlar. Var olan virüs programları fidyecileri durduramaz. Sürekli yeniledikleri bir teknik kullanmaktadırlar. Önlemek için sürekli araştırma ve gelişmekte olan bir yazılım gereklidir.

Fidyecilerden Korunma

Bir çok siber saldırıda kullanılan yöntemlerden biri de dosyaların şifrelenmesi ve bu durum için fidye istenmesidir. Bir anda bütün önemli dosyalar, belgeler şifrelenir. Hiç bir şekilde ulaşılamaz. Sonrasında saldırgan rehin aldığı belgeler için para talep etmektedir. Bir şirketin rehin alınması durumlarında çok büyük kayıplar oluşabilmektedir. Dosyalarınıza ulaşmak isteyen ıntercept x endpoint ile fidye yazılımlarını durdurun. Şirketiniz büyük bir zarara uğramadan fidye yazılımı engelleyin.

Bir şirketin önemli belgelerine, müşteri bilgilerine, hesaplarına kadar şifrelenebilir. Şifreleme gerçekleştikten sonra çözümü yoktur. Tek çözüm fidyecilerin sızmadan önce durdurulmasıdır. Bu durum oluşmadan önlenmelidir. Fidyecilerden, tüm virüs ve kötü amaçlı yazılımlardan sizi korur. Bilinen virüs koruma yazılımlarından farklı olarak yapay zeka kullanmaktadır. Sürekli olarak öğrenme şeklindedir. Her yeni virüs ve fidye yazılımı fark edebilir yetenektedir.

Yazılım, kötü amaçlı programları entegre bir şekilde algılar ve uçtan uca koruma sağlar. Yapay zeka şeklinde çalışarak tüm tehditleri algılar. Fidye yazılımlara karşı dosyalarınızı güvende tutmanın en iyi yolu olarak sunulmaktadır. Alınan dosyaları analiz ederek herhangi bir tehdit oluşturabilecek dosyaları tespit etmektedir. Bilinmeyen kaynaklı tüm kötü yazılım, fidye yazılımlarına karşı koruma oluşturmaktadır. Dosyaların, önemli belgelerin rehin alınmasını engeller. Özellikle fidye yazılımı durdurmak üzere algıları yüksektir. Dosya, belge ve resimlerinizin güvenliği için ıntercept x endpoint ile tam koruma altına alın.